Yavaş Köyü´nden Hatice Toros Vefat Etti

Yavaş Köyü Çakıroğlu Mahallesinden Hatice Toros Vefat Etti.

Yavaş Köyü Çakıroğlu Mahallesi sakinlerinden Danacı lakabıyla tanınan Ali Toros´un eşi, Danacı´nın Mehmet´in Annesi Hatice TOROS vefat etti.Bir süredir Samsun´da tedavi gören köyün sevilen isimlerinden biri olan Hatice Toros Şeker hastalığına yenik düştü. Dün gece vefat eden Hatice Toros sabah öğlen saatlerinde Yavaş Köyü´ne götürüldü.Yarın ( 23.02.2011 ) tarihinde Çakıroğlu Mahallesinde Öğle namazına mütakip Namazı kılındıktan Sonra Aynı Yerdeki Aile Kabristanlığına defnedilecektir.YAVAŞ KÖYÜ Sitesi Olarak Yakınlarına Başsağlığı Dileriz.Allah Mekanını Cennet Etsin.
 
HABER: ÜNAL ÇAKMAK
 
 

 

Hamdi Çakmak Taburcu Oldu

Yavaş Köyü´nden Kalçasından Ameliyet Olan Hamdi Çakmak, Cuma Günü Fatsa Devlet Hastanesinden Taburcu Oldu.

Yavaş Köyü Çakıroğlu mahallesi sakinlerinden Hamdi (Dedem) Çakmak, 04.01.2011 tarihinde yatırıldığı Fatsa Devlet Hastanesi´ nden 14.01.2011 Tarihi´ nde Cuma günü taburcu oldu. Fatsa Devlet Hastanesin´ de kalça ameliyatı olan ve ameliyatın çok başarılı geçtiği Salı (Yarın) da dikişlerinin alınacağı bildirildi.
 
Yavaş Köyü´nden Muzaffer Çakmak Ameliyat Oldu
Yavaş Köyü Fındıklı Yatak Mahallesinden Muzaffer Çakmak ameliyat oldu.

Yavaş Köyü Fındıklı Yatak Mahallesinden Muzaffer Çakmak ameliyat oldu. Muzaffer Çakmak Fatsa Devlet Hastanesi Ortapedi 1.Kat 11 Numaralı Oda´ da Yatmaktadır
 

 

 Havva Çakmak Vefat Etti

 

Yavaş Köyü Çakıroğlu mahallesinden, Havva Çakmak dün vefat etti ve bugün gözyaşları arasında toprağa verildi.

Yavaş Köyü Çakıroğlu Mahallesi sakinlerinden,Havva Çakmak´ın kalp krizi geçirdiğiyle ilgili daha önceden bir haber yapmıştık.Kriz nedeniyle çekilen temografide beyninde büyüme tespit edilmişti.
 
 
 
 

 

 

 


Zarife Öztepe Ameliyat oldu                                                                       

Değirmen Bükü Mahallesi, İş bankası emeklilerinden, Abdullah Öztepe´ nin eşi ameliyat oldu.
 
Değirmen Bükü Mahallesi, İş bankası emeklilerinden, Abdullah Öztepe´ nin eşi, Zarife Öztepe İstanbul Memorıal Hastanesinde, kolundaki rahatsızlığından dolayı, Liftt yırtıması sebebiyle 06.12.2010 tarihinde  ameliyat olmuş  10.12.2010 taburcu oldu.
 

 


Dal köprü dayanışması
.
Aslancami Hacıköy Çakalbikü Irmağında her sel oluşunda giden dal köprü Çakalbükü ve Yavaş köyü Cumaderesi Mahalle Sakinlerini birbirine kavuşturuyor. 

Aslancami Hacıköy Çakalbikü Irmağında her sel oluşunda giden dal köprü Çakalbükü ve Yavaş köyü Cumaderesi Mahalle Sakinlerini birbirine kavuşturuyor.
 
Aslancami Hacıköy Çakalbikü Irmağında her sel oluşunda giden dal köprü Çakalbükü ve Yavaş köyü Cumaderesi Mahalle Sakinlerini birbirine kavuşturuyor. Cenaze düğün gibi durumlarda vatandaşlar köprü olmadığı için ya suya batarak geçiyor yada geriye dönüyorlar.
 


Yavaş Köyü Yolları Asfaltlanmayacak.


Uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz ILICA-YAVAS arası yol asfaltlama çalışmaları başlatıldı. 

Uzun zamandır mücadelesi verilen ILICA-YAVAS arası yol asfaltlama çalışmaları başlatıldı.
Uzun zamandır mücadelesini verilen ILICA-YAVAS arası yol asfaltlama yapılması yönündeki çaba sona gelinmiş olup,çalışmalar karayolları ve il özel idare ekipleri tarafından başlatılmıştır.Ilıca Yavaş Köyü arasına yapılacak olan asfaltlama Yavaş Köyü´ne yapılmayacaktır
 
 
 


Yavaş Köyü´nden Dursun Başdemir Ameliyat Oldu
Aşağı Yavaş Köyü Sakinlerinden Muhtar Osman BAŞDEMİR´in babası Dursun BAŞDEMİR Ameliyat oldu.

Aşağı Yavaş Köyü Sakinlerinden Muhtar Osman BAŞDEMİR´in babası, Dursun BAŞDEMİR FATSA Özel Medi tech hastanesi Ortopedi servisinde Opr. Dr. Mehmet Onur SARIHAN tarafından başarılı bir amaliyat geçirmiştir.
 
 


 

 
Yavaş Köyü´ nden Havva Çakmak Kalp Krizi Geçirdi
Mustafa (Kocaman) Çakmak ve İpek Çakmak´ ın Gelini Havva Çakmak Kalp Krizi Geçirdi.

Edinilen Bilgiye göre dün akşam saatlerinde yemekten sonra birden yere düşen, sonra ambulansla Sarıgazide Hastaneye kaldırılan, ve kalbinin durduğunu söyleyen doktorlar, 2 şok uygulayarak kalbi çalıştıramadı,Üçüncü şoku deneyen doktorlar, üçüncü şokta  kalbi çalıştırdı.
ÖZEL PENDİK BÖLGE HASTANESİ´ nesevkedilen ve orada yoğun bakım ünitesinde 48 saat uyutularak, kalbin yorulmasını önleyerek uyutuluyor.
 

 


 
Yavas Koyu´de 1 Ev Tamamen Kül Oldu
.
24.11.2010 

Yavaşköyü çakıroğlu mahallesinde Mehmet (Köpekci) Çakmak evi Yandı.

Köyümüzden İpek ve Mustafa (Kocaman)  Çakmak'ın oğlu Mehmet Çakmak'ın köydeki evi tamamen yandı.  Edinilen bilgiye göre dün sabah saatlerinde evde kimse yokken, Mehmet Çakmak ve hanımı tarladayken evde yangın çıktı,Yangınde ev tamamen kül oldu.Yangının başlama sebebi ise Televizyon olduğu bildirildi,televizyon fişi takılı bırakılarak bu sebebden dolayı yangının çıktı.
 


 

Köyümüzde Yeni Bir Düğün Daha Var

Köyümüzün Çakıroğlu Mahallesinden Eski Muhtar Merhum Arslan Çakmak'ın Torunu Özlem ÇAKMAK'ın Düğünü Vardır.           ÖZLEM & ÜNAL Birlikteliğimizi Paylaşacağımız Bu Mutlu Günümüzde Sizleri de Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız.                                           Ailesi: Fatma (Ferik) ÇAKMAK Ailesi: Songül & Yücel YAVUZ   Kına (İstanbul): 23.10.2010 Cumartesi Günü Saat 18:00-24:00 Adres:İzzetpaşa Mahallesi Mustafa Sarıgül İ.Ö.O                               Düğün (İSTANBUL) : 24.10.2010 Pazar Günü Saat 13:00-17:00

Adres:Atatürk Caddesi Beşevler Sokak Bucak Pasajı No:3 (GRANTAUS Karşı Sokağı) Maltepe/İSTANBUL

 

   


 

Minübüs Kaza Yaptı, Köyümüzden Öğrenciler Yaralandı

Minübüsün Kaza Yapması Sonucu Köyümüzden Okuyan Öğrenciler Yaralandı                                       Edinilen bilgiye göre, saat 15.30 sıralarında Ilıca beldesinden Fatsa ilçesine yolcu taşıyan Mustafa S.´nin kullandığı 52 M 7035 plakalı minibüs, Fatsa-Ordu kara yoluna 4 kilometre mesafede kaza yaptı. Kazada, Ilıca Yatılı Bölge Okulu´ndan evlerine hafta sonu tatiline giden öğrencilerden Cansu Çakmak, Kardelen Özcan, Mete Çakmak, Sibel Çakmak, Gamze Özcan, Sabire Yılmaz ve Umut Ufak yaralandı. Yaralılar 112 ambulanslarınca Fatsa Devlet Hastanesi´ne kaldırıldı.                               

   Koyumuzden Habeler Sayfası Hakkında Yorum Yap

Tarih: 22.01.2011

Yazan: ben mevlüt özcan

Konu: b a ş s a l ı g ı

tüm k yavaş öyün de b ş saglıgı idliyorum ölenlere allahtan rahmet dilerim ben istan buldan mevlüt özcan saygılar kavacıktan s sesleniyorum istanbul saygılar

—————02.06.2010 Tarihinde Yapılmıştır.Tüm Hakları Saklıdır.